
Dupa o lunga perioada de disparitie, trupa "Vank" revine intr-o noua formula de trei de aceasta data. Dupa ce in 2004 au lansat albumul intitulat "Best of Vank" si au cucerit toate topurile cu piese precum "Iubire cu imprumut" si "Balada pentru o minune", baietii se intorc in forta in lumea muzicii cu noua piesa "La orice ora".
Noutatea este ca dupa plecarea lui Alex din trupa, "Vank" devine "Vunk". Cei trei membri ai trupei in frunte cu Cornel Ilie, au hotarat schimbarea numelui formatiei.
Initial numele trupei era compus din initialele prenumelor membrilor: Victor, Alexandru, Nicu si Cornel (VANC).
Intr-un interviu acordat ziarului Gandul, solistul trupei Vank, pardon VUNK, a declarat urmatoarele:
- "Cu «LA ORICE ORA» ne intoarcem la radacinile noastre, la spiritul primului nostru album, care aparea acum 10 ani. Cu un sound nou , si pentru noi si pentru piata noastra muzicala, reincepem lupta cu lipsa de atitudine si de mesaj din majoritatea pietii muzicale romanesti actuale.”, declara Cornel Ilie.
"«LA ORICE ORA »putem fi "dati pe spate", "scosi din minti", "terminati" de placere sau de nervi de cineva, iar de cele mai multe ori, de catre aceeasi persoana, acelasi cineva care de la un moment la altul poate sa-ti transforme lumea din ceva monoton intr-un parc de distractii si invers.”, completeaza artistul.
VANK - Balada pentru o minune
Te asteptam, bine-ai venit!
Te cunosteam chiar daca noi nu ne-am mai intalnit
Nu mai credeam in vorbe mari
Cum nu mai credeam ca tu vreodata o sa apari
A fost de-ajuns o clipa sa te stiu
O viata si ceva langa tine vreau sa fiu
Toata dragostea din lume
Geloasa pe noi doi ma-ntreaba de-al tau nume
Pe strazi fugim ca doi nebuni
Cele mai simple lucruri pentru noi sunt minuni
Si iti vorbesc si imi vorbesti
Si adormim frumos spunandu-ne povesti
Iti multumesc ca in sfarsit
Ziua de maine e un loc mult mai fericit
Ce dor mi-era sa te-ntalnesc
Ce dor mi-era sa-ti spun pe bune "Te ïubesc"

Un comentariu:
bine de stiut!
Trimiteți un comentariu