vineri, 19 iunie 2009

Nu am chef de ziua mea...




Desi mereu eram entuziasmata ca se apropie ziua mea, mereu se intampla ceva de ma dadea peste cap... asa este mereu, de ziua ta, sau in orice alta zi care ar trebui sa insemne ceva pentru tine, se intampla ceva ce te da total peste cap... :)) ironica mai e viata asta, nu?

voi cita o prietena, careia intr-un final, intr-o anume masura, o sa-i dati si voi dreptate =))

Nu am chef de ziua mea...

- pentru ca-s frustrata deoarece niciodata nu am oferit bomboane colegilor de scoala si nu m-au pupat baietii, ziua mea fiind in vacanta,
- pentru ca e de cacat sa stii ca de la an la an te vei zbarci si tu tre' sa fii vesel pentru asta,
- pentru ca prietenii se fastacesc ca nu pot veni sa te vada si gasesc scuze penibile,
- pentru ca m-am saturat sa aud mereu"bai nu stau bine cu banii anu' asta"
- pentru ca nu vreau sa ma sune rude cu care nu vorbesc decat de 2 ori pe an si trebuie sa le povestesc ce am mai facut eu de-atunci,
- pentru ca voi primi cadouri previzibile(cu 2,3 zile in urma am vorbit eu despre ele si pica super bine caci si asa nu stiau ce sa imi cumpere...)
- pentru ca acum mi-am gasit preocupare sa scriu pe blog despre asta in loc sa fug in lume

Un comentariu:

femeiadeservici spunea...

:) ma bucur ca citezi din clasici:) si ma bucur ca ai timp din cand in cand de aberatiile mele artistice.te astept cu comentarii alese.